Koleżanki i Koledzy,
Zamówienia publiczne nie są dziedziną, w którą angażujemy się z entuzjazmem, ale działalność w naszym sektorze z trudem może się bez podejmowania takich wyzwań obejść. Prawo zamówień publicznych, szczególnie po niedawnych zmianach, nie jest zbyt przejrzyste, ani łatwe w stosowaniu. Zainteresowani mogą skorzystać z kolejnej propozycji Akademii lewiatana. Szczegóły poniżej.
Andrzej Lech, Dyrektor ds. Statutowych PIFS
Akademia Lewiatana zaprasza do udziału w szkoleniu pt. Skuteczni w zamówieniach publicznych I
22 maja 2018 r., Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3
Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych mimo, że funkcjonuje od 14 lat niezmiennie budzi wątpliwości interpretacyjne i trudności w jej stosowaniu. Przepisy ustawy obrosły gąszczem interpretacji, opinii Prezesa UZP, orzecznictwem Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych a nawet Trybunału Sprawiedliwości UE. Interpretacje te, czasami sprzeczne lub oderwane od realiów rynkowych, zamiast wyjaśniać stosowanie przepisów, nierzadko dodatkowo ten proces komplikują. Jak przedsiębiorca powinien w tym otoczeniu prawnym się poruszać, aby legalnie i co najważniejsze, skutecznie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego, podpowiedzą eksperci Kancelarii Prawnej PIERÓG & Partnerzy, którzy od 20 lat świadczą usługi doradztwa prawnego z zakresu prawa zamówień publicznych. W trakcie dwóch szkoleń skupimy się na najbardziej praktycznych kwestiach związanych z udziałem wykonawcy w postępowaniach.
Podczas pierwszego szkolenia podpowiemy, jak realnie wpłynąć na treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia, jak zastosować instrumenty prawne do przekonania zamawiającego do pożądanego kształtu wymagań siwz oraz, co najważniejsze, jak walczyć z ograniczeniem konkurencji na etapie ogłoszenia i siwz. Podpowiemy również, na co zwrócić uwagę formułując pytania, które elementy siwz przełożą się na możliwość złożenia najkorzystniejszej oferty oraz o czym każdy z wykonawców musi pamiętać przygotowując ofertę. Ponadto, korzystając z faktu, że do terminu szkolenia minie ponad miesiąc od wprowadzenia obowiązku złożenia dokumentu JEDZ elektronicznie – przeanalizujemy problemy, które w tym czasie pojawiły się w związku z nową formą przedkładania oświadczenia. Niewątpliwie pozwoli to uczestnikom szkolenia uniknąć pułapek, które wiążą się z obowiązkiem nałożonym na nich od dnia 18 kwietnia 2018 r.
Wiedza przekazana podczas szkoleń powinna zwiększyć skuteczność wykonawcy na rynku zamówień publicznych. Szkolenia będą również okazją do rozmowy z ekspertami o ugruntowanej renomie i wieloletnim doświadczeniu w doradztwie dla wykonawców zamówień publicznych, w tym z mec. Jerzym Pieróg.
Szkolenie planowane jest w dwóch turach. Pierwsza 22 maja 2018 r., druga 29 maja 2018 r. Każdy dzień szkolenia przeprowadzi dwóch ekspertów Kancelarii Pieróg & Partnerzy.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
PROWADZĄCY:
- Grzegorz Matejczuk Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Od 2009 r. wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. Specjalista w prawie zamówień publicznych, prawie cywilnym i gospodarczym.
- Jerzy Pieróg Adwokat, założyciel Kancelarii Prawnej PIERÓG & Partnerzy. Autor licznych publikacji oraz wydawanego przez C.H.Beck od 1996 r. komentarza do ustawy prawo zamówień publicznych. Przez prawie 10 lat był arbitrem zamówień publicznych z listy Prezesa UZP.
Program szkolenia:
- 9:30-10:00 Rejestracja, kawa powitalna
- 10:00-11:30 Specyfikacja istotnych warunków zamówienia - dokument, który decyduje o możliwościach złożenia najkorzystniejszej oferty
- Kiedy i od czego zacząć analizę
- Kluczowe elementy SIWZ
- Opis przedmiotu zamówienia, warunki udziału w postępowaniu oraz kryteria oceny ofert - granice wolności zamawiającego w ich kształtowaniu
- 11:30-11:40 Przerwa kawowa
- 11:40-12:45 Pytanie czy odwołanie? - skuteczne korzystanie z instrumentów dających wykonawcy wpływ na treść SIWZ
- Pytania do SIWZ jako quasi negocjacje w przetargu
- Taktyka - czyli czy czasem warto nie zadać pytania
- Odwołanie na treść SIWZ - ostateczność czy rutynowe działania
- 12:45-13:00 Przerwa kawowa
- 13:00-14:00 Przygotowanie skutecznej oferty
- Obligatoryjne elementy oferty zgodnie z SIWZ i wynikające z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych
- Jak budowac ofertę w kryteriach oceny ofert aby nie narazić się na zarzut naruszenia uczciwej konkurencji
- Dokumenty składane w ofercie kontra dokumenty składane na wezwanie
- Analiza aktualnych problemów związanych ze składaniem JEDZA elektronicznie
- 14:00 Poczęstunek
Serdecznie zapraszamy!
Rejestracja on-line